10.2.11

Etykieta oraz zachowania grzecznościowe w dobie rozkwitu demokracji

Minister Kopacz wykazała się ostatnio dużym refleksem i sprytem medialnym [#] – udzielając jakiegoś wywiadu telewizyjnego i posiadając wiedzę o wypadku naszego gwiazdora F1, Roberta Kubicy, postanowiła ogrzać się przy płomieniu jego sławy i złożyła mu na antenie życzenia rychłego powrotu do zdrowia. Jest niemal pewne, że gdyby się jej zwróciło uwagę, że nie wypada wyskakiwać z takimi szopkami pod publikę, to klęłaby się na oczy swoich wnucząt, że nie było w tym żadnego wyrachowania, czysty spontan, taki od serca, ludzki odruch i w ogóle. No ale to jest zwierze polityczne, to się już dzieje na poziomie instynktu, a nie kultury.
*
Nie spotkała się z takim zrozumieniem i współczuciem ofiara innego wypadku – śp. generał Błasik. Przebadano jego szczątki i wykryto, że pił alkohol. „Jak on mógł!!! To niedopuszczalne – plama na honorze!”. „Przepraszam – pyta jurciopana czy to był wielbłąd??” I na tym może warto zakończyć omawianie przypadku, JKM zrobił to zresztą wcześniej i bardziej finezyjnie [LINK]. Właściwie jurciopan chciał jeszcze wcześniej, ale się zgapił, nie ma zresztą w zanadrzu tak fajnych historyjek jak stary dobry Korw:
Otóż śp.gen. Bolesław Wieniawa-Długoszowski twierdził, że we krwi ułana muszą być: koń, kobieta i koniak – i praktykował to osobiście. Nikt nigdy jednak nie nazwał Go człowiekiem pozbawionym honoru.
jurciopan tuszy, na marginesie pisząc, że też nie będzie tak nazwany! No ale ten JKM to człowiek z klasą, oczytany, zna maniery. Na przykład – jak w swym domu częstuje alkoholem, to NIGDY nie pyta częstowanego czy ten aby przypadkiem nie prowadzi samochodu.
*
Komorowski
. Nie, ten typ nie potrzebuje ingerencji jurciopana… Sam świetnie sobie radzi!

5 komentarzy:

 1. Pani Aniela jest chyba dosc kochliwa:
  http://www.tagesschau.de/multimedia/bilder/bild47050_v-grossgalerie16x9.jpg
  ale z Komoruskim chyba sie nie lizala? wie ktos?

  OdpowiedzUsuń
 2. K…wiki w oczach? Komorowski by ją brał, ale jakby przyszła w futrze!
  ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. w futerku z kaszalota?
  "o ja, ja! richtig, o ich komme! ja, ja!!"
  :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Chodziło mi raczej o to, żeby przypominała mu jego zdobycze myśliwskie ;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. "chwyc mnie za poroze moja Kluseczko!"
  tak?
  :-)

  OdpowiedzUsuń