8.2.11

Czy wiecie, że…

… w gniazdkach starych wagonów sypialnych taboru kolejowego PKP, napięcie ma 220V? A to za mało, żeby pociągnąć jurciolaptop… Pan konduktor się tłumaczył, że w czasach kiedy powstawały te wagony nie przypuszczano, że ludzie wymyślą laptopy, które żrą przynajmniej 230V. jurciopan pokiwał ze zrozumieniem głową, ale pracy nad wrysem już się nie udało nadrobić… Jakiś minister od kolei za to beknie!

6 komentarzy:

 1. na kilometr cuchnie bobrza reakcja... szkopy chyba przejda nawet na 240V w tej dziesieciolatce. wtedy jurciopan odpada z gry totalnie chyba, ze sobie dorobi przejsciowke czyli znow dzialania dywersyjne. taki juz los polaka: dywersja i sabotaz koleji DB z dziada pradziada.

  OdpowiedzUsuń
 2. To jest chyba "świadoma polityka równowagi" ;-) jeszcze nie ten woltaż co u szwaba, ale już nie ten rozstaw torów co u kacapa!

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie ma nic gorszego niż PKPprzPO :)
  @Jurcio - mam świetny temat na następnego wrysa.
  Zdobywca korony himalajów nasz ukochany prezio Bronisław Maria Komuruski :)

  OdpowiedzUsuń
 4. A co, wygląda jakby mnie przyblokował brak tematów? Nie, to brak czasu… Ale postaram się, żeby było coś z Komorrem ;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. @Jurcio ,ależ gdzieżbym śmiał twierdzić ,że mistrzowi się tematy wyczerpały :)
  W ramach równowagi sił ,ostatnio Komorr narobił tyle ciężkich wpadek ,że brak uwypuklenia chociaż jednej będzie strasznym marnotrastwem .
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. http://www.blogpress.pl/node/7554 zapomniałem podlinkować ,żeby było jaśniej o co mi chodzi :P

  OdpowiedzUsuń