3.2.11

Dukat na głowę!

- Kaczce dopiec!
- Dopieczone!
- PO wychwalić!
- Wychwalone!
- Dukat na głowę!
Niemal jak Kmicic i jego kompania, która w przeczuciu, że coś się święci, wykonała wszystkie rozkazy zanim jeszcze padły! Tak samo Daniel Olbrychski wykazał się niedawno wyczuciem dziejowej chwili [LINK]. Kto wie, może i jemu wpadnie jaki dukat na głowę za gotowość. Dołączył co prawda do ludzi chorych z miłości do PO, ale to w jego środowisku cecha wysoce pożądana, więc się tym na razie nie frasuje.

Głowa w tytule to i na obrazku. A jest jeszcze dodatkowy pretekst – pan Daniel zajmuje się nie tylko krytyką polityczną – jak być może niektórzy pamiętają, jest on także krytykiem sztuki awangardowej*. A czerwona głowa to rzeźba pewnego angielskiego artysty – wczytajmy się w opis (za nieocenionym streetanatomy.com)
Marc Quinn is a British sculpture artist, most famous for his own sculpted portrait titled Self (1991). Self is ”a frozen sculpture of the artist’s head made from 4.5 litres (9.5 US pints) of his own blood, taken from his body over a period of 5 months.”

-----------
*ale to już w następnym odcinku…

2 komentarze:

  1. Ta rzekoma walka polityczna jest dla mnie żenująca... Idę do roboty i słyszę, "o wiedziałeś że ten śmieszny Kaczyński znowu się błaźni błazen jeden śmieszny ?". Czasami myślę sobie że połowa ludzi z roboty by go powiesiła za jaja gdyby mogła. Ja nie wiem czy oni oglądają ciągle tv co im robi wodę z mózgu ? Oni go naprawdę nienawidzą gówno o nim wiedząc. Ja tam nie przepadam za PiS ale z powodów ideowych. Chyba sobie koszulkę z napisem szanuję Kaczyńskiego zrobię.

    A powód tak ostrej walki w mediach jest pewnie taki że partyje się aż tak dużo nie różnią ... no może jedni nie lubią Ruskich a drudzy się ich boją.

    OdpowiedzUsuń
  2. @Marcin
    Ha ha - ja też znam jedną firmę gdzie by go powieszono! Identiko! I ja podobnie nie jestem kaczkofanem, ale co robić – budzi się naturalny odruch reakcyjny ;-) Poza tym bardziej od PiSu nienawidzę PO :-)

    OdpowiedzUsuń