10.8.09

Polak też potrafi

jurciopan z urzędu zainteresował się sprawą i oto odkrył, że ksiądz Rydzyk swym żartem postawił w stan gotowości nie tylko milicjantów obywatelskich drobniejszego płazu ale sam kwiat wśród nieustraszonych łowców wampirów. Władysław Frasyniuk, Andrzej Olechowski, Paweł Piskorski i Dariusz Rosati uważają wręcz, że "Tadeusz Rydzyk obraził Polskę"! [#]
Przy tej okazji jurciopan przypomniał sobie, że sam też kiedyś "obraził Polskę", oto jego opowieść:
To było na letnich koloniach na Słowacji. W czasie jednej z wycieczek przyszło nam nocować w hotelu w którym przebywali także Chińczycy (chyba Chińczycy, w każdym razie jakieś „żółtki”). Był tam także stół do ping-ponga gdzie mogliśmy zobaczyć jak grają, trzymając rakietki w specyficzny ale jakże skuteczny w ich wykonaniu sposób. Pora była już późna więc rzuciliśmy się z chłopakami prosić wychowawców o pozwolenie na krótki sparing w celu skonfrontowania naszych stylów gry. Wśród opiekunów, jedna z pań była dosyć... trudna. Z miejsca wyczuła, że nasza zachcianka ma podtekst rasistowski.
– Dlaczego chcecie z nimi grać? – pytała.
– To Chińczycy, oni świetnie grają w tenisa stołowego – tłumaczyliśmy
– A Fibak to niby źle gra?! (sic!) – przyszpiliła nas wyrzutem sumienia.
Dlatego jurciopan nie potępia, bo sam nie jest bez winy.
A oto kolejny przykład z przebogatej historii polskiej nietolerancji – któż nie pamięta sceny z "Vabank" Juliusza Machulskiego, jak Kramer rozpaczliwie szuka swojego alibi? "Murzyn! Pies! – wrzeszczy – Pies z murzynem!" – formalnie, w tym całym zdenerwowaniu pomieszało mu się kto kogo wyprowadzał na spacer! Szanowny Czytelniku, czy z ręką na sercu wyznasz, żeś się wtedy ani ociupinkę nie zaśmiał??

4 komentarze:

 1. Ale, ale - pies spełniał parytet rasowy!!!
  Był trochę biały i trochę czarny, o ile pamiętamy!!!
  pzdr
  BratSzlachcic

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawie piszesz. Chociaż krótko.

  Trudno jest założyć bloga na blogspocie? Ja mam na onecie - q-bazz.blog.onet.pl - i gorzej to wygląda niż u Ciebie.

  Pozdrawiam
  q-bazz.blog.onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. Witaj q-bazz,
  Piszę dla leniwych ;) Staram się krótko, to u mnie zresztą naturalne.

  Byłem przez chwilkę na onecie i szybko uciekłem bo okazało się, że nie mogę z Mac-a podłączać fotek (!). Same szablony na blogspocie też jakby ciekawsze. Bardzo łatwo tu blogować, piszę to jakem noga internetowa :) Wygodnie jest zacząć od założenia konta mailowego na gmail-u ale chyba nie jest to konieczne.

  pzdr, jur

  PS: Docelowo chcę się przenieść na jurciopan.com i jestem w trakcie szukania szablonu-ideału oraz odrobiny wolnego czasu ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pamiętamy @Prawy Sierpowy :) Wielkie łaciate bydle! Szukałem klipu na YT ale się poddałem ;)

  OdpowiedzUsuń