10.8.09

Belka Paliknota

Sprawa to już trochę odgrzewana ale rzecz wymaga uwagi jurciopana. Jak wiadomo ojciec Tadeusz Rydzyk raczył zażartować sobie z murzyna ("...On się nie mył wcale, zobaczcie!...") wywołując wesołość wśród swoich kibiców. Konstrukcja tego typu dowcipu jest dobrze znana, żartujący niejako "podkłada się" udając naiwnego, w tym konkretnym przypadku odgrywa kogoś, kto pierwszy raz zobaczył murzyna i ciemność jego lica kładzie na karb niedomycia. Identycznego chwytu użył premier Berlusconi względem prezydenta Obamy, mówiąc, że zazdrości mu wspaniałej opalenizny. Ojciec Dyrektor zagrał bardziej swojsko, opalenizna nie wywołałaby tu efektu komicznego, bo jak wiadomo Mohery nie hołdują próżności opalania się, co najwyżej słońce wysmaga ich w trakcie ciężkiej pracy.

Wybaczcie jurciopanowi tą łopatologię ale doświadczenie pokazało, że nie każdy jest obeznany w bogactwie form żartów i żarcików, a najchętniej śmieje się ze swoich własnych. Oto poseł Paliknot, największy koniomęczyciel 3RP, nie pokumał albo nie chciał, a dodatkowo (cóż za zawiść kabareciarza!) złożył pozew przeciwko redemptoryście, jakoby ten dopuścił się słownego ataku rasistowskiego. I patrzajcie kto! Ten co jawnie propagował pornografię, pokazując publicznie gumową replikę członka w erekcji sam czepia się, niczym gnida, innych ludzi! Doszukuje się drzazgi w oku brata swego, a nie widzi gumowego penisa w oku swoim! Won!!
...
Jako ilustracja prawdziwy cymesik – czyli żart z żartu, baaardzo w tomacie, rzekłbyś połączenie dowcipu ojca Rydzyka z pozwem Paliknota – z angielskiej serii "The Office", która pewnie nigdy do nas nie zawita, bo za mało amerykańska – ha ha.

3 komentarze:

 1. a mowia, ze Bialasy smierdza kwasnym mlekiem ...
  @Jurcio,

  Prawda to ?

  P.S.
  Pojechales po paliknocie lepiej niz Abu Hamid al-Ghazālī.

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwazam ze ojciec d. powinien wyregulowac dowcip na miare 21 wieku, palikot zejsc do jakiegos podziemia, a berlusconi zaczac sie spowiadac przed ostatnim namaszczeniem. Filmik mega.

  OdpowiedzUsuń
 3. @Huevos
  Mówię za siebie – jurciopan jest bezcielesny (avatar tylko na potrzeby netu) więc jest bezwonny z definicji ;)

  @stefan
  Ten aktor jest w ogóle mega – powoli wsadzają go to tu to tam w hollywoodzkich produkcjach. A ten chudszy ode mnie (ajć, sam sobie zaprzeczam ;) też bywa

  pzdr, jur

  OdpowiedzUsuń