6.8.09

Memento mori

Wakacyjny półmetek już za nami i rozsądek nakazuje już teraz, zanim nastąpi największa gorączka, zatroszczyć się o szkolną wyprawkę dla naszych pociech. Ruszajmy więc do najbliższych ketów po przybory szkolne: kredki, ekierki, bruliony. Jest w czym wybierać, dla chłopaka zeszyt ze Spiderman'em, dla dziewczynki z Witch, a dla każdego... ten oto.

Niezależny korespondent jurciopana nabył ów zeszyt parę dni temu w Realu w Warszawie przy ul. Jubilerskiej. W ferworze zakupów nie zapoznał się z treścią okładki, a potem gdy się zorientował co i jak to przezornie nie przyniósł go do domu. Niesłusznie – zdaniem jurciopana. To nie wygląda na jakieś indywidualne fatum, a bardziej na ogólną wskazówkę (bądź zawsze przygotowany) lub – kto wie – jakiś kolejny znak naszych czasów.
[TUTAJ inny znak opisany przez jp]

5 komentarzy:

 1. nie wiem co twórca okładki miał na mysli ale osobiście uważam, że ze nie jest to najgorszy pomysl. Z pewnoscia tworca jest mocno wierzacym czlowiekim spogladajacym z utesknieniem na smierc jako drzwi do ostatecznej rzeczywistosci - nieba. Wspaniale swiadectwo i pomysl, aby przypominac o tym sobie codziennie, to pozwala ustawic hierarchie wartosci w odpowiedni sposob. Mam cos takiego ile razy uczestnicze w pogrzebach.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jezeli to ma by zeszyt do polskiego to moze do matematyki z troche innym tekstem: Vanitas vanitatum et omnia vanitas – Marność nad marnościami i wszystko marność (Koh 1,2).

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję za światłe uzupełnienia. Wiedziałem, że nie ma co panikować :)

  OdpowiedzUsuń
 4. @Jurcio,

  w przyszlym roku szkolnym beda pewno zeszty:

  Time to burn our school albo Kill the teacher

  swoja droga dzieciaki przyswajaja sobie j.angielski na rozne sposoby;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Hevos,
  wiesz jakie są dzieci – jeśli dorośli będą je tak podpuszczać to się w końcu zbuntują i będą grzeczne ja ta lala :)

  OdpowiedzUsuń