27.8.09

Ha ha – c.d. czyli wytęż wzrok

Warto w tym momencie przypomnieć słynną manipulację jakiej dopuścili się poprawniacy we wrześniu 2004 jurciopan opatruje fotkę źródłowym tekstem z przytaczanego już tu [KIEDYŚ] bloga orwell.blog.pl:

...zapewne z powodu poprawności politycznej, na okładce broszury Uniwersytetu Wisconsin w Madison, cyfrowo dodano ciemnoskórego studenta. Oryginalna fotografią białoskórych fanów została wykonana w 1993 roku. Ciemnoskóry student został sfotografowany w 1994 roku. Władze uczelni przyznały się, że poszukiwały zdjęć które ukazywałyby zróżnicowanie wśród studentów, jednak takich zdjęć nie znalazły. Skąd my to znamy – jeśli fakty nie pasują do założeń to... tym gorzej dla faktów. Różnorodność rasowa musi być, nawet jeśli jest fotomontażem.
Poważna manipulacja, bo dotyczy fotografii archiwalnej, a nie jak w przykładach z poprzedniego wrysa, zdjęć reklamowych. Teraz te same zbuki miotają smrodliwym oburzeniem, jak człowiek weźmie SWOJE zdjęcie, zakupione np. w banku zdjęć typu royalty free, i zechce je przysposobić na własne potrzeby. A trzeba dodać, że wymaga to nie lada gimnastyki, bo obecnie, po prostu z co drugiego zdjęcia, obowiązkowo wdzięczą się do nas przedstawiciele wszystkich ras i płci.
...
Ten wrys, wbrew pozorom, nie wyczerpuje tematu – w poniedziałek, jurciopan pokaże jak wyobraża sobie puniszment zadany przez siły postępu wrażej uczelni z Lublina. I to już nie będzie „ha ha”...

2 komentarze:

  1. Na tym zdjęciu też coś mi pachnie przeszczepem głów: http://wyborcza.pl/duzy_kadr/1,97904,6973461,Prezydent_slucha_Mozarta_na_dwoch_krzeslach.html?utm_source=RSS&utm_medium=RSS&utm_campaign=6550122

    OdpowiedzUsuń
  2. Ryzykowna teza, światło dziwnie pograło. No, chyba że Lecha na Jarosława :)

    Swoją drogą powinni rozsuwać nieco te krzesła. No i te 20 minut - nie mają telefonów, żeby sprawdzić co i jak z ważnym gościem? Dlatego tęsknię za Królem, parę głów (dosłownie) by zaraz poleciało za taki numer.

    Dzięki ;)

    OdpowiedzUsuń