2.5.09

Stolica się zdefiniowała

Za Wikipedią:
Flaga Rzeczypospolitej Polskiej (Flaga Polski) – prostokątny płat tkaniny o barwach Rzeczypospolitej Polskiej i proporcji 8:5 (...) Barwy Rzeczypospolitej Polskiej stanowią składniki flagi państwowej Rzeczypospolitej Polskiej (...) barwami Rzeczypospolitej Polskiej są kolory biały i czerwony, ułożone w dwóch poziomych, równoległych pasach tej samej szerokości, z których górny jest koloru białego, a dolny koloru czerwonego.

Zdjęcie wykonane w Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej 2 maja 2009 pod Pałacem Kultury i Nauki im. Józefa Stalina.

12 komentarzy:

 1. W czasie wyborów prezydenckich w USA miałam podobne odczucia, kiedy to zamiast wiadomości na Te-Vał-eNie rzucili ludziom w twarz czołówką jakiegoś studia parawyborczego, zainstalowanego w Waszyngtonie z wielką na cały ekran flagą amerykańską. Wówczas przez chwilę zastanowiłam się w jakim właściwie kraju mieszkam, bo:

  a) skoro w Polsce, to czemu w polskiej TV widzę nie-polską flagę w takim kontekście, a ichniejsze wybory prezydenckie to taka przeżywka

  b) skoro w USA, to czemu u diabła w polskiej rzeczywistości??

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam Gliwiczankę! Raportuję z Warszawy ale przywędrowałem tu z GL :)

  Fakt – za dużo tego merdania ogonem na wszystkie strony. Dzięki za refleksję.

  OdpowiedzUsuń
 3. A propos – oglądałaś wczoraj Piasta? :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak :) Dosyć w sumie przypadkowo, po necie, miałem okazję być świadkiem tego sensacyjnego remisu!

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie oglądałam ...

  Za to dziś, jako entuzjastka Barcy, obraziłam się na moją kablówkę. Okazało się, że na żadnym z kanałów sportowych, które mam - nie można było obejrzeć meczu. No i właśnie się dołuję relacją z ponoć rewelacyjnego spotkania

  wrrrr....

  OdpowiedzUsuń
 6. Brat jurciopana radzi: zgraj z netu SopCast, TVAnts oraz wejdź na http://meczykinazywo.ubf.pl/news.php – tam znajdź mecze polskiej i zachodzniej ligi na żywo i bądź niezależną kobietą od kablówki :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wielkie dzięki za rady :). Świetna sprawa - choć póki co widzę, że mój win "hejta Viśta prr" się kłóci i wierzga. Ale to nie jedyna aplikacja, za którą systemik nie przepada, więc może zacznie jednak współpracować :D.

  Coś nam mocno dyskusja zeszła na offtop ...przyjmijmy zatem, że granat w strojach Barcy miał coś wspólnego z niebieską barwą flagi EU ;P

  OdpowiedzUsuń
 8. Tylko pozornie z dala od tematu – poszanowania barw mogą uczyć właśnie kibice.
  :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Jurcio,

  slyszalem, ze 70% Polakow podoba sie flaga.

  Nie ma nudniejszej plagi od polskiej na swiecie. ( moze Monaco i Indonezja ten sam poziom ? )

  Dobrze, ze wywiesili flage EuroKolchozu ( ladna )

  Jak minal weekend ??

  OdpowiedzUsuń
 10. Nice try Huevos :) A może... osobiście najbardziej kręci mnie w kiszkach z radochy jak widzę flagę naziolską z genialnym hakenkrojcem ale zapewne jest to związane z podnieceniem jakie towarzyszyło mi przy oglądaniu Hansa Kloss'a w dzieciństwie :) W każdym razie idea utworzenia superpaństwa była wtedy i dziś bardzo pokrewna.

  Weekend – praktycznie zero chmurki :)

  OdpowiedzUsuń
 11. No w sumie zawsze można zretuszować te gustowne gwiazdeczki, potem nałożyć czerwień i... mamy powrót do uroczych lat 80-tych ub. stulecia :).

  Jako dzieciaka zawsze mnie zastanawiało dlaczego Polska miała dwie flagi - czerwoną i biało-czerwoną :D

  OdpowiedzUsuń