15.8.12

Zdążyć przed północą

jurciopan nie miał na sobie tego tiszercika gdy go pies rutynowo haltował tuż przed północkiem w ostatni piątek na ŻwirkiWigury, dlatego po wydychnięciu rządanej ilości powietrza w alkomat zagadnął – Sierpień miesiącem abstynencji:) Pies zamiast się uhahać, to z całą powagą – Cały rok powinien być. Co za buc! I jeszcze prawo jazdy chce. Na szczęście było i na szczęście na tym się skończyło – widać wytyczną tej łapanki było sprawdzanie tylko tych dwóch rzeczy – jurciopan nie miał dowodu rejestracyjnego, więc byłby kłopot, misja mogła się rypnąć. A może pomogło to "przyjazne" zagajenie?

3 komentarze:

 1. Jurcopan nie lubi Niemiec ale tu mozna sobie jechac z browarem w uchwycie na desce rozdzielczej samochodu i pies moze "skoczyc na rolke". Bo 0.5 prom. mozna miec jesli ma sie ponad 21 lat lub/i nie jest sie poczatkujacym za kolkiem.

  OdpowiedzUsuń
 2. ....a rowerzysta moze miec 1,60 promila. ave rover :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzieki za komentarze!
   A jaki jest rekord alkoholu we krwi? Bo ja bym postulował ustanowienie tej cyfry jako górnego limitu :-) I to dla wszystkich pojazdów! Całkiem jak cyfry na prędkościomierzu - nigdy się nie jedzie 290km/h ale jest ;-)

   Usuń