7.4.12

Niewolnictwo może być zaraźliwe

Widać to na każdym kroku – niewolnicy są wśród nas mimo, że niby odzyskaliśmy już wolność! A co gorsza starają się przerzucić swoje pęta na innych.
Tankuje sobie ostatnio jurciopan ropę na Ce-Pe-eNie – znaczy chce zatankować do bukłaczka z kosza na śmieci, bo mu się nie udało dokulać na oparach do stacji (czy olej napędowy ma opary?) – a więc naciska cyngiel, a tu nic nie leci. Obok jakiś pracownik robi miotłą, na chwilę przystaje i z sardonicznym uśmiechem stwierdza:
– Nie naleje pan do takiego zbiornika.
– Nie, a dlaczego nie?jurciopan odłożył nalewaczkę i zbliżył się po jakieś wyjaśnienia.
– Bo to nie jest przystosowany zbiornik, nie zatankuje pan – z pewności głosu typka jurciopan wywnioskował, że to jakiś jego wspólnik za kasą widząc przez szybę co się dzieje zablokował dystrybutor.
– Co za faszystowskie zwyczaje! – oburzył się jurciopan.
Już się chciał z nimi pogodzić, ale skorzystał z ostatniej szansy, chwycił za pistolet (spokojnie, ten od dystrybutora;) przy innym stanowisku i wsadził w plastikowy pojemnik – LECI!
– No i co, jakoś nalewam! I nic się nie dzieje, hę?
Gościu był w stanie jedynie spojrzeć błagalnie na okno sklepu.

Albo inny przypadek, już z bezpośredniego otoczenia – conajmniej ze dwa razy zdarzyło się jurciopanowi, że jakiś znajomy/znajoma egzaminował/ła go w czasie rozmowy telefonicznej przez komórkę czy jedzie teraz samochodem i czy ma aby zestaw głośnomówiący, a po otrzymaniu odpowiedzi (odpowiednio tak i nie) chciał/ła zakończyć rozmowę. Jest to cholernie niegrzeczny zwyczaj! W dodatku obrażany nie ma możliwości się bronić, może tylko bezsilnie krzyczeć do słuchawki – Nie rozłączaj się ty taki owaki! – krew uderza mu do głowy, ma się ochotę wyć, pędzić przed siebie, przywalić w coś dla odzyskania równowagi. Nie po to jurciopan trenuje prowadzenie samochodu bez użycia rąk, samym tylko kolanem, żeby go potem znieważano!!

4 komentarze:

 1. Odpowiedzi
  1. To zależy czy chodzi Ci Lucjanie o fantazję-fantazję czy o fantazję ułańską? Zresztą – pewnie obie! A poza tym – nie ma w tych przypowieściach ani grama fantazji (zmyślenia) :-)

   Usuń
 2. @Jurcio !!

  Już na oparach jeżdzisz ?? A palisz coś fajnego ?
  Podzielisz się z kolegą ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już Ty tam Tribu masz najprzedniejszy towar! Tylko czy dobrze kojarzę – czapa za to?? To jeszcze dreszczyk emocji dochodzi :-)

   Usuń