11.8.11

Co tam panie w tivi

Trzeba przyznać, że telewizja z misją”, czyli TVP1-2, w trymiga reaguje, gdy coś się zadzieje. Nie, nie chodzi o serwisy informacyjne, wysłanników we wszystkich zakątkach świata, czy trefne komentarzejurciopan ma na myśli emitowane filmy, sposób w jaki są dobierane. Znać, że ciało układające ramówkę też chce się wykazać kreatywnością, więc bierze z półki filmy nie tak od czapki, lecz a propos. Oto przykłady:
Gdy zaczęły się zadymy w Grecji, zaraz poszła komedia „Moje greckie wesele”, żebyśmy mogli bliżej poznać ten barwny lud i nieco się wyluzować.

Jakiś in memoriam dla śp. Andrzeja Leppera? Proszę bardzo – odkurzają „Karierę Nikodema Dyzmy” czyli od zera do wicepremiera (genialny skądinąd serial; dla młodszych przestroga – nie mylić z g… pt. „Kariera Nikosia Dyzmy”!).

Puszczony wczoraj katastroficzny „Pojutrze” czymże ma być, jeśli nie krzepiącym komunikatem – Nawet jak w USA pierdyknie meteor niszcząc pół kraju, to ta i tak się podniesie, strząśnie kurz i pójdzie dalej! – Oby!
Uszczypnijcie jurciopana, jeśli to tylko jakieś obsesyjne przewrażliwienie i kult spiskowej teorii dziejów. Albo nie, ta teoria i tak się potwierdzi – jurciopan prorokuje, że niebawem zobaczymy jakąś fabułę o angielskich chuliganach, kibicach czy coś w tym rodzaju. jurciofani! Można zacząć typować kontrtytuły! „Hooligans” całkiem niedawno puszczali, więc może głębiej poszperają ;-)

8 komentarzy:

 1. Uszczypuję. Przeintelektualizowany ten wpis i w zasadzie o niczym. Można tu minus jeden gdzieś dać?

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie nie - może się nie podobać, chodziło o szczypa jeśli to są przypadkowe skojarzenia (zawsze coś można do czegoś odnieść, dopasować), czy może ktoś przyzna mi rację, że jakaś intencja w tym była. Ja tego na siłę nie zbierałem, po prostu gdy mi się coś sparowało to zapamiętywałem i przy trzecim zrodził się całkiem niewymuszony wrys. To, że świadomie puszczają Katyń w patriotyczną rocznicę czy Znachora na Wielkanoc, to rzecz oczywista, ale czy te trzy tytuły też, to już bardziej zagadkowe;-) To jak tam było?

  OdpowiedzUsuń
 3. polecam uwadze jurciopana...
  http://rzymski-katolik.blogspot.com/2011/08/przystanek-jezus-czy-przystanek-skandal.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Skandal! Ale jeszcze bardziej niż tańce martwią mnie te koedukacyjne pola namiotowe :-)

  pzdr, jur

  OdpowiedzUsuń
 5. wg mnie tańce gorsze - bo ludzie zawsze się gzili, ale sacrum nie profanowali....

  OdpowiedzUsuń
 6. Zgodzę się.
  Ale idźmy dalej – z pozoru niewinna mutacja tych dwóch rzeczy skutkuje znaczącym "znakiem pokoju" ;-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Witam, gratuluję fajnego bloga - proszę o kontakt mailowy - chciałabym złożyć ofertę. rutkowska.szabla@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Dziękuję! :-) Oj, długo kazałem czekać na odpowiedź…

  pzdr, jur ;-)

  OdpowiedzUsuń