17.6.11

Przygody suczki Diany

Pięcioletnia suczka Diana wybrała się w poniedziałkową noc na Pragę. Wsiadła na Powiślu w ostatni 162 i o północy dojechała do zajezdni na Stalową.
Nie, to nie początek uwspółcześnionej bajka Krasickiego, lecz dramatyczna opowieść snuta przez zespół Wyborczej przed paroma dniami [LINK]. Komu GówWno wstrętne, żeby zajrzeć, temu krótkie wyjaśnienie jurciopana:
Bezdomny/zgubiony pies wskoczył do autobusu, który z Powiśla jechał na Pragę. Kierowca, gdy się zorientował, że ma bezpańskiego psa na pokładzie, wyrzucił go z wozu.
Podobno istnieją jakieś specjalne procedury w takich przypadkach – dzwonienie do Straży Miejskiej itp – ale nie oszukujmy się, dla ludzi którzy byli wtedy w autobusie (kto wie, może mieli nawet śpiące dzieci na kolanach) czas grał rolę.

No dobrze, ale powiedzmy, że ktoś rozkleja się całkiem, gdy czworonogowi dzieje się krzywda; wypisuje historyjki jak ta z Wyborczej; słowem – traktuje psy na równi z ludźmi. Nooo, to wtedy jurciopan zapytuje – czy Diana miała ważny, skasowany bilet, emitowany przez Zarząd Transportu Miejskiego, w dodatku o nominale odpowiadającym taryfie nocnej??? Jeśli nie, to brawka dla Pana Kierowcy!

8 komentarzy:

 1. 1) 162 to autobus dzienny
  2) nie ma taryf nocnych

  pozdr

  OdpowiedzUsuń
 2. To przez to, że jeżdżę autobusami rzadziej niż Diana! Tak czy siak dzięki za dziennikarską czujność :-)

  pzdr, jur

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten blog to juz trup :-( JKM jak zwykle wysysa energie z ludzi a potem jest 1,66% glosow.

  OdpowiedzUsuń
 4. Trup, nietrup – wypada poczekać aż się jurciofani wypowiedzą w komentach ;-)

  A na poważnie – JKM nie jest tą przyczyną, największa aktywność bloga przypada właśnie na okres, gdy jeszcze wysysał, teraz błogi spokój zapanował :-) UWAGA – następny wrys także o osobie JKM-a…

  A jeszcze poważniej – była tygodniowa przerwa nadbałtycka ;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. DworcioChrupcio7/03/2011 5:44 PM

  Podobnie jak jurciopan, swawoli sobie sam Englert!
  http://www.pudelek.pl/artykul/33371/englert_tez_prowadzil_po_alkoholu/

  OdpowiedzUsuń
 6. normalny denat....

  OdpowiedzUsuń