26.5.11

well…

Nie ma się czym jarać! Tyle się ostatnio mówi o gafach prezydenckiej pary Obamów – że kiecka za lekka, że gadka nie w porę – ale nie oszukujmy się, dla Obamy odwiedziny UK-ja to jak wizyta w Disneylandzie, karocą się można przejechać, na przebierańców popatrzeć. Dla nich to obcy świat, ich czarni przodkowie, kiedyś dawno, może i bywali na królewskich dworach, ale w charakterze niewolników. No właśnie, w tym kontekście sukienka Michelle Obamy była jak najbardziej a propos – odkryte ramiona (i nie tylko!) czarnej niewolnicy nie stanowiły nigdy jakiegoś specjalnego zgorszenia. Każdy ma swoją tradycję. Zresztą, czasy się pozmieniały – kto tu teraz robi za króla? Kto manipuluje przy atomowym guziku? Można się domyślać, że wg. Obamy to raczej sztywni brytole nie potrafili znaleźć się w sytuacji – etykietę dyktują dziś hollywoodzkie produkcje, jak się strzeli gafę to co z tego, najważniejsza jest naturalność i spontan! Na marginesie – jak już coś się nakręci o królewskich rodach to dajta spokój – w gwiezdnej sadze Lucasa, królowa Amidala władająca całą planetą, okazuje się królową… na jedną kadencję, po czym przechodzi na emeryturę. I skąd oni mają czerpać wzorce? Tak samo u nas te zawodzenia, że krypta Wawelska tylko dla królów – podszywa się zgraja antykaczystów pod zwolenników tradycji i monarchii. A jurciopanowi – który jest prawdziwym miłośnikiem monarchii i też specjalnie nie przepadał za Kaczyńskim – jest to obojętne. Niepokojące znaki widać zresztą wszędzie – oto miłośnicy gier rpg otrzymali nowy produkt – Wiedźmin 2 z podtytułem Zabójcy królów. I to takich prawdziwych królów, z władzą! Jacy ludzie mogą chcieć zabić króla, pomazańca bożego? To chyba jakieś zwierzęta, albo diabelskie pomioty (co sugeruje zresztą logo gry)! Marny ich los w ostatecznym rozrachunku…


Uwaga na dziury w naszych drogach Mr. President =)

2 komentarze:

  1. "To chyba jakieś zwierzęta, albo diabelskie pomioty (co sugeruje zresztą logo gry)! Marny ich los w ostatecznym rozrachunku…"
    Święta Prawda drogi Jurciu :)
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. He he, najlepiej mi się recenzuje rzeczy, których nie oglądałem ;-) Ale mam czuja, a co! Właśnie się dowiedziałem (czytająć komenty u Tribudragona http://tiny.pl/hffjk ), że Obama dostał w prezencie Wiedźmina 2 :-)

    OdpowiedzUsuń