14.2.11

jurciowalentynka

"Czujne" media przypomniały, że św. Walenty jest nie tylko patronem zakochanych, ale także chorych na epilepsję popularnie zwaną padaczką. jurciopan pisze "czujne", bo sam dowiedział się o tym dużo wcześniej od satyrycznie nastawionych obserwatorów dopiero co wzrastającej w naszym kraju mody na serduszka. Ale media nie za frajer przypominają – oto na jakimś zadupiu jeden synek zamiaruje powołać do życia stowarzyszenie ludzi cierpiących na padaczkę. Stowarzyszeń jest bez liku, ale tylko niektóre mają szansę przyssać się do finansowego cyca, zatem taki medialny rozgłos to nie w kij dmuchał. Co prawda jakaś pani od razu ostudziła młodego junaka, że stowarzyszenie nie jest tak łatwo powołać, bo najpierw trzeba zebrać… piętnaście podpisów, a wiadomo przecież, że chorzy na padaczkę strasznie się ukrywają, bo pracodawcy nie chcą ich zatrudniać, zwalniają zaraz po pierwszym ataku itd. jurciopan z miejsca nie rozumie co komu taki atak przeszkadza? Sam by zatrudnił jakiegoś lojalnego epileptyka – taki atak nie może trwać więcej jak jedna przerwa na kawkę – ale aktualnie nie ma żadnego otwartego wakatu. A wreszcie – czy do stowarzyszenia nie może należeć ktoś zdrowy?! Ów ziom może liczyć na podpis jurciopana jeśli się na serio zdecyduje stowarzyszać. No ale dość o drżących ciałach – jurciopan miał napisać komu/czemu ofiaruje swoją nadprogramową walentynkę. Otóż jest Grandzia. Nieżyczliwi mówią o niej, że to padaka, ale ona jeszcze niejednego dojedzie!
<3 dla jurcioGrandzi!**przy okazji – czy ktoś nie ma prawego światła do Forda Granady? Nadpękło biedaczce…

3 komentarze:

 1. Z całym szacunkiem dla Wielmożnego Jurciopana - piszemy "epilepsja", "epileptyk", nie zaś "apilepsja", "apileptyk" ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jasna sprawa, po prostu mi się epilepsja z wcześniejszą apopleksją skrzyżowała ;-)

  Dzięki!

  OdpowiedzUsuń
 3. furmanka solidna. ach te wspomnienia z Granada....
  a co do swieta zakochanych to mamy wlasne - 24 czerwca. pogoda wtedy sama zacheca aby sie w parku na lawce troche poprzytulac z plcia PRZECIWNA :-)

  OdpowiedzUsuń