10.11.09

„Idol”

Piłsudski – cóż to za mroczny typ! I pomyśleć, że nasze dzieci są nakłaniane do kultu jego osoby. Oczywiście nie można mu odmówić skuteczności (jurciopan nie ma na myśli „Cudu nad Wisłą” w którym nie miał on żadnego udziału) ale czyż Stalin nie był jeszcze skuteczniejszy? Nawet chcą przywrócić mu pomnik w moskiewskim metrze – przypadkowo wysondowani przechodnie są za: „Niech sobie obce mówią o nim co chcą, on i tak zrobił dla nas wiele dobrego!”. Czy Marszałek zrobił nam dużo dobrego? jurciopan nie jest historykiem ale pamięta jak w któreś Święto poszedł na Nowe Miasto, żeby zobaczyć historyczną inscenizację – rozmawiali Piłsudski (tak tak, grał go ten co zawsze aktor-sobowtór, farciarz, który dożywotnio ma zapewnioną fuchę wcielania się w wodza) i jeszcze dwóch innych gostków. Nagle Józef P. zaczął bajdurzyć coś o socjaliźmie i gorąco go zachwalać. Ciężko było nie poddać się świątecznej wzniosłej atmosferze – jurciopan najpierw wygwizdał Piłsudskiego po czym krzyknął „Precz z socjalizmem!”. Jakiś najbliżej stojący widz spojrzał na niego jak na wariata, przedstawienie trwało dalej... Czy kiedyś to się zmieni?

8 komentarzy:

 1. Piszesz, że nie można doceniać Piłsudskiego za jego skuteczność. Co wtedy powiesz o teraźniejszych prawdziwie prawicowych politykach, których skuteczność jest równa zeru? Jaki mamy z nich pożytek? Żaden. Polityk musi być skuteczny, ale także posiadać jedyne, słuszne prawicowe poglądy. Tyle.

  q-bazz

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja właśnie mam świadomość skuteczności Piłsudskiego ("Oczywiście nie można mu odmówić skuteczności"), w tym cały ból, że nie znalazł się ktoś skuteczniejszy na prawo od niego.

  pzdr, jur

  OdpowiedzUsuń
 3. jakbys mi tak gwizdnal nad uchem i krzyknal to tez bym sie na ciebie popatrzyl jak na wariata

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie, to nie było tak :) Facet po prostu nie wiedział o co mi chodzi. Ignorant albo po prostu "socjalizm" był słowem miłym jego uchu.

  A na marginesie – kiedyś było rzeczą naturalną wyrazić swoją dezaprobatę publicznie, obecnie każdy siedzi cichutko, "celebryty" odgrywają scenkę to pewnie wiedzą lepiej.

  OdpowiedzUsuń
 5. taaa cichutko, szczegolnie wiejska... paszcze im sie nie zamykaja. teraz to nikt nie siedzi cichutko, czytales kiedys komentarze pod tekstami? polecam te pod slowami prezydenta...niewazne ktorymi :)

  OdpowiedzUsuń
 6. No wiesz, jest różnica między atakiem pod osłoną internetowej anonimowości, a osobistym wystąpieniem ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. no taka ze ci ktorzy mowia pod oslona mowia centralnie i bez stresu to co maja w sercu... a ci na ktorych patrza klamia w zaleznosci od sadazy...

  OdpowiedzUsuń
 8. wszechobecna zamykająca gęby poprawność polityczna, ot co.

  OdpowiedzUsuń