11.5.09

Na odcinku walki z niesprawiedliwością

Trochę już za późno na jakieś ruchy bo rejestrowanie partyj do nadchodzących wyborów zakończone ale jurciopan dopiero wczoraj wymyślił PiS, czyli Porządek i Sprawiedliwość. Można by ugrać trochę głosów dzięki dezinformacji od Kaczorów, a tak pewnie już nie będzie okazji. No, a porządek chyba nawet ważniejszy od prawa, które wiadomo: niestabilne, nieszanowane, nieprzestrzegane, głupie, niejasne itd. Taki porządek to coś u podstaw, my sami możemy mieć na niego wpływ. Weźmy np. porządek w kolejce na stacji benzynowej. Czynne są dwie kasy i stoi jeden ogonek. Gdy w którejś kasie zwolni się miejsce, podchodzi następny z kolejki. I to jest sprawiedliwe! Czasami zdarzy się jednak, że ktoś nie zechce zauważyć przyjętego porządku lub stłumił w sobie umiłowanie sprawiedliwości i stanie konkretnie pod którąś z kas ignorując ogólną kolejkę, udając, że tamta stoi tylko do tej drugiej kasy. W ten sposób, mimo że przyszedł później od innych, udaje mu się "wydymać" nawet do kilku osób! I to jest niesprawiedliwe! Rzadko ktoś protestuje. Widocznie suma niezadowoleń osób "wydymanych" pozostaje w zgodnej równowadze z satysfakcją "dymającego". Ale dlaczego? – pyta jurciopan. Może dlatego, że ta minuta więcej nie robi różnicy ale może dlatego, że zobojętnieliśmy przez lata na jawną niesprawiedliwość zawartą w kodeksie ruchu drogowego pt. skrzyżowanie równorzędne. Jak to działa – podjeżdża ten "dymany" bo ma kogoś po prawej, puszcza go. Nagle znowu ktoś się pojawia po prawej więc ten po lewej dalej stoi zgodnie z przepisami. A potem znowu. Trzeba stać aż prawa strona się całkowicie wyprztyka. Tymczasem w USA, skrzyżowania równorzędne w których, każdy ma "stopa", działają w ten sposób, że podjeżdżający musi stanąć, po czym rusza ten, który podjechał pierwszy. Innymi słowy – o kolejności przejazdu decyduje kolejność "zameldowania się" na skrzyżowaniu. I to jest sprawiedliwe! Takimi drobiazgami zająłby się PiS.

...
Ilustrację pod roboczym tytułem "S...j do kolejki dziadu!" jurciopan zaczerpnął z innego bloga [link].

2 komentarze:

 1. 1/ A czy jest sprawiedliwe, ze kazdy placi np. po 300 zlotych podatku dochodowego miesiecznie ? Kazdy pracujacy Polak.


  2/Czy jak kazdy placi 18% ( jeden prog podatkowy )to jest sprawiedliwe ?
  No, nie jest sprawiedliwe, bo zarabiajacy trzy wiecej, placi trzy razy wiecej na Polske.

  Czy ma za to trzy glosy wyborcze ? ( nie, ma tylko jeden jak rencisci i bezrobotni sliniacy sie na kase tego co zarabia trzykrotnie wiecej niz przecietny Polak )

  3/Czy jest sprawiedliwe, ze ktos ma wyzsze tzw. wyzsze progi podatkowe i w sumie placi 10 razy wiecej niz zwykly Kowalski?
  To nazywa sie zlodziejstwo i to jest dyktatura murzynstwa polskiego. Tak jest teraz w PL.

  Sprawiedliwe jest zniesienie podatku dochodowego. Bogaty placi vat 22% i podatki od luksusu, i akcyzy, itd. I tak na jego garbie zeruje cala budzetowka i emeryci.

  Nie ma sprawiedliwosci.

  OdpowiedzUsuń
 2. Huevos, to z tych większych niesprawiedliwości :) Co ciekawe, jest wielu, którym się wydaje, że lepiej zarabiający powinien płacić więcej od dochodu, a są i tacy zboczeńcy, którzy znajdują przyjemność jak "bogacz" wejdzie w kolejny próg. Jest to podwójna perwersja bo i tak na końcu biedny zapłaci...

  OdpowiedzUsuń