16.4.09

Jednak ją miłują!

Wyczulony na typografię i skrót graficzny, jurciopan zauważył nową reklamę Gazety Wyborczej, która po poprzednim, niechlubnym wybryku [link] już bardziej się pilnuje. Projekt inspirowany logiem Milton'a Glaser'a wykonanym w 1977 na zamówienie władz stanu NY. Bardzo fajnie, oszczędnie – widzimy tylko, pisany American Typewriter'em rebus z plackiem zamiast serca, zwiniętą gazetę i rok w którym Wyborcza zagnieździła się w PL'u.

jurciopan ochoczo wziął się za rozwiązywanie rebusa i zdumiał się – wyszło, że kochają ten kraj! Mimo, że on taki, śmaki, fobiaki. Mimo, że praktycznie nie da się w nim żyć, bo na każdym kroku prześladowania i lud go zasiedla ciemny wielce. Ale po zastanowieniu, jurciopan już się nie dziwi – gdzie byłoby im lepiej? Klimat tu umiarkowany – nie za gorący, nie za zimny; morze, góry, lasy – rzekłbyś ziemia obiecana; gospodarczo – nieustająco w fazie przejściowej, przepisy mętne, ryby gołymi rękoma wyciągać można! Jakże tu PL'u nie miłować?

3 komentarze:

 1. Imho to raczej w tym plakaciorku pokazali czerwona kartke Polsce... wiec nie jest tak rozowo...

  Pzdr
  Ice

  OdpowiedzUsuń
 2. Sarkazm nie dość czytelny? :) Może coś za bardzo przesłodziłem... W każdym razie "im" jak najbardziej różowo ale oby było tak jak dziekujemy.pl prorokuje ;)

  Dzięki i pozdrawiam

  PS: Proszę o ew. pozablogowy kontakt na jurciopan@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Poszlo bruder ;)

  I see Morty ;)

  OdpowiedzUsuń