28.1.11

Od radykała do liberała

jurciopan zdążył dojechać na pikietę przeciwko podatkom [TU FILMIKI]. Po wystąpieniu JKM-a był, jak zwykle przenikliwy, Michalkiewicz. Wyjaśnił po raz kolejny, że politycy których oglądamy w mediach są tylko wynajętymi aktorami, to tacy „politycy wystrugani z banana” i tak naprawdę nie oni decydują o wysokości podatków. Potem krótko, ale gromkim głosem, przemówił przedstawiciel samorządowcówpodatki to nic dobrego także dla samrządów! Następnie do mikrofonu zaproszony został reprezentant ONR (Obóz Narodowo Radykalny). Wszyscy spodziewali się czegoś radykalnego, ale już na wstępie sam mówca uprzedził, że nic takiego nie powie. Po czym ten wyglądający jeszcze na studenta młody człowiek wypomniał politykom, że zamierzają obłożyć VAT-em naukę języków obcych. Oczywiście każdy podatek jest zły, ale czy to tak ładnie załatwiać na sposób związkozawodowy swoje interesy?! Zresztą – od kiedy to rasowy narodowiec domaga się łatwego dostępu do nauki języków obcych?
W tym kraju powinno się uczyć tylko języka polskiego!

18 komentarzy:

 1. król parkietu1/29/2011 3:31 PM

  " podatki to nic dobrego także dla samrządów! "
  Co za hipokryta - gdyby nie podatki, nie miałby pensji!

  OdpowiedzUsuń
 2. ???
  Jak ma ręce do brania, to bierze – raczej oczywiste! jurciopan dzięki podatkom miał "darmowe" studia, ale też jest (i zawsze był!) przeciw :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. sowa bez oka1/29/2011 4:57 PM

  No nie, jurciopana rodzice placili na te studia - własnie w podatkach. a ten łajdak - samorządowiec - podatków nie płaci ŻADNYCH!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Wot naiwność! Sowo mądra głowo – a ty byś płaciła jakbyś nie musiała??? Nie zrozumiałaś mnie – przykładem studiów chciałem pokazać, że niekonicznie ten co woła "wbrew sobie" – MNIEJ PODATKÓW! – jest hipoktytą. Zamiast się cieszyć z "nawróconego celnika" szerzysz ponurackie wizje! :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. księga przysłów1/30/2011 1:47 PM

  okazja czyni złodzieja

  OdpowiedzUsuń
 6. >>> większa będzie radość z jednego grzesznika, który się nawraca, niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu sprawiedliwych <<<

  OdpowiedzUsuń
 7. to niech przestanie pracować w samorządzie - wtedy uznamy nawrócenie:D

  OdpowiedzUsuń
 8. Dziecinada! To niech się wszyscy zwolnią! :-) Nie – to niech zniknie socjalizm! (nie jego wina, że jest) Wolę, żeby ta posada była w jego rękach, niż kogoś kto wierzy, że im większe podatki tym lepiej! Touché :-)

  OdpowiedzUsuń
 9. tablica mojzesza1/30/2011 11:46 PM

  BEŁKOT! Socjalizm nie zniknie - bo to idea. A zabieranie ludziom pieniędzy - to zwykłe złodziejstwo. jurciopan zapomniał już VII przykazania? Oj oj oj

  OdpowiedzUsuń
 10. Jak ja lubię odpowiedzi nie na temat :-D Bo w takim razie – każden jeden w tym kraju (włącznie z "tablicą mojzesza") łamie siódme! Taka uroda socjalizmu-systemu. Niech "tablica" dorośnie ;-)

  OdpowiedzUsuń
 11. tablica mojzesza1/31/2011 12:09 AM

  Nie. Różnica jest taka, że każdy - poza budżetówką, PŁACI podatki. Budżetówka je konsumuje - zrozumiałe to, czy za trudne?

  OdpowiedzUsuń
 12. tablica mojzesza1/31/2011 12:14 AM

  P.S. Czyżby w myślenie jurciopana wkradł się po cichu relatywizm???

  OdpowiedzUsuń
 13. Czy policja (której - na marginesie - jurciopan nienawidzi!) to też budżetówka? Normalne, że nie płaci, a zapłatę bierze! A poza tym pisząc "każden jeden" miałem na myśli, nie to czy każdy płaci, lecz to, że każdy bierze coś czego nie dał. "Tablica" nic nie bierze? ;-)
  PS: Relatywizm? Odsyłam do Mistrza Stanisława przed którym nawet kolano "tablicy" musi się ugiąć – gdy mu jakiś red. objaśniał, że ktoś tam brał olbrzymie premie za nic, odparł tylko – a czemu tu się dziwić, jak dawali to brał! Dorosnąć! I czytać uważnie pierwsze odpowiedzi, a nie płynąć ;-)

  OdpowiedzUsuń
 14. "Normalne, że nie płaci, a zapłatę bierze! "

  ????

  OdpowiedzUsuń
 15. " a czemu tu się dziwić, jak dawali to brał! "

  no tak, czemu się dziwić, że ludzie kradną - jak nikt nie patrzy to biorą. Normalne, prawda?

  OdpowiedzUsuń
 16. ad 1) w sensie, nic nie produkuje i jest opłacany z podatków odprowadzanych od innych (na co się mniej lub bardziej godzimy;)

  ad 2) jakie "ludzie kradną"? Ja pisałem o legalnej premii, w pracy! Złodziejski i demoralizujący jest system (socjalizm), który sprawia, że KAŻDY "kradnie"!

  Wystarczy pójść na dofinansowany koncert do filharmonii i już… siódme :-)

  Albo się rozumiemy, albo się nie rozumiemy ;-)

  OdpowiedzUsuń
 17. bezsenny marokańczyk1/31/2011 1:26 AM

  no, ale niektórzy np. się nie godzą na podatki. i co wtedy? podatki=kradzież. nie da się obronić tezy, że podatki NIE SĄ kradzieżą.

  Z innej beczki - czy jurciopan szanuje rysownika Roberta Crumb?

  OdpowiedzUsuń
 18. Ale ja nie bronię TEJ tezy! Ja bronię człowieka nazwanego hipokrytą przez "osobę niuprawnioną"! :-) Bowiem – "kto jest bez grzechu niech pierwszy itd"

  PS: Jak ktoś stawia tyle pracowitych kresek, ciężko nie szanować ;-)

  OdpowiedzUsuń