14.2.10

ŁOŚ KTOŚ

Co zostanie z bloga jurciopana gdy wykasować z niego wszystkie wzmianki o napisie z Auschwitz? Złośliwi twierdzą, że sam nieruchomy licznik. Nieważne – jurciopan ma obowiązek zająć się arbeit-napisem jak tylko pojawiają się nowe fakty. Niestety tym razem uprzedził go sam JKM komentując tego news'a:
Wcześniej po otrzymaniu przez szwedzką prokuraturę Europejskiego Nakazu Aresztowania szef sekcji szwedzkiej policji stwierdził, że "kradzież napisu z Auschwitz będzie w Szwecji traktowana jak drobne przewinienie" – podaje gazeta "Blekinge Läns Tidning"."Nie będziemy wysyłać patrolu, aby go znaleźć (podejrzanego o podżeganie do kradzieży Andersa Hoegstroema). Postępujemy zgodnie ze szwedzkim prawem i podejmujemy środki proporcjonalne do skali przestępstwa" – twierdzi Bertil Olofsson, szef sekcji ds. zwalczania przestępczości międzynarodowej szwedzkiej policji. Dodaje, że w Szwecji przestępstwo to jest traktowane mniej więcej na tym samym poziomie "co kradzież przez zagranicznego turystę znaku drogowego ostrzegającego przed łosiami".
Nawet JKM może się pomylić w ocenie, bo oto ironizuje na koniec:
Szwedzi może nieco przesadzają z łagodnością. Wczoraj w sprawie jajecznicy sugerowałem dwa tygodnie aresztu z zawieszeniem na dwa lata – w sprawie "ARBEIT MACHT FREI" właściwy byłby może miesiąc aresztu z zawieszeniem na trzy lata - ale taka jest skala tego strrrrraszliwego przestępstwa. Chyba, że uznamy, że wiara w Holokaust to religia...
JKM był tylko raz w Szwecji i odtąd unika tego miejsca jak ognia, więc może nie pamiętać jaką zmorą są tam łosie, a co za tym idzie jak poważnym wykroczeniem jest kradzież wzmiankowanego znaku!

PS: To nie koniec arbeit-sagi – pojawiły się jeszcze inne dane! Ale o tym już w tygodniu…

1 komentarz:

  1. hi.. just dropping by here... have a nice day! http://kantahanan.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń